English version Download E-mail
Domovská strana firmy O společnosti Produkty a služby Tiskové zprávy Nakupujte on-line  
     
  Tiskové zprávy::...  
     
 
  ITS na veletrhu Cebit 2005
  ITS na veletrhu Invex 2003
  B2B Load Balancing Cluster ITS eBDX
  ITS poskytuje 20% slevu na servisní činnosti při opravách zařízení IBM firmám zasažených záplavami
  ITS nejlepším servisním střediskem IBM
  ITS byla oceněna jako IBM partner roku 2001
  Společnosti IBM a ITS uvedly nové Linuxové řešení
  ITS a TESCO podepsaly kontrakt na SW eBDX
  ITS 10 let na trhu informačních technologií
 
   
 
 
     
  ITS na veletrhu Cebit 2005::...  
     
 
 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS na veletrhu Invex 2003::...  
     
 
 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  B2B Load Balancing Cluster ITS eBDX::...  
     
 
  V květnovém vydání časopisu Connect! byl uveřejněn článek popisující cluster systémy. Jako referenční Load Balancing Cluster byla uveřejněna implementace B2B řešení ITS eBDX.

Load Balancing Cluster v podání ITS, a.s. Praha

-> Hardware – servery IBM iSeries/xSeries/pSeries
-> Operační systém Redhat Linux Enterprise Advanced Server 7.x
-> Databáze IBM UDB2 8.1 Enterprise Server Edition – Partioning Feature
-> Program pro řízení clusteringu – LiveKeeper
-> Aplikační server – INM Websphere Application Server (rozkládání zátěže stupeň I)
-> Programová implementace nad aplikačním serverem – eBDX (electronic Business Document eXchange) Jedná se o kompletní řešení pro elektronickou správu oběhu dokumentů s využitím technologií XML, Java, Visual Age for Java, Rational Rose (rozkládání zátěže stupeň II)
-> HTTP servery IBM – internet/intranetové rozhraní (rozkládání zátěže stupeň III)

Connect!, květen 2003

 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS poskytuje 20% slevu na servisní činnosti při opravách zařízení IBM firmám zasažených záplavami.::...  
     
 
  V souvislosti s živelnou pohromou, která potkala ČR v průběhu minulého týdne je nutné zabezpečit kvalitní servis a odzkoušení všech zařízení, která byla dotčena záplavami.

ITS a.s je připravena zabezpečit veškerý servis systémů IBM na bázi Intel procesorů:
- servery IBM NetFinity a xSeries
- notebooky IBM ThinkPad a zařízení WorkPad
- personální počítače IBM všech výrobních řad
- pokladní systémy IBM řad 4694, 4693, 4695, 48xx a další.

Pro tato zařízení nabízíme kompletní diagnostiku, vyčištění, výměnu zdrojů elektrického napájení a dalších nutných dílů, revizi a další servisní zásahy.

Na servisní práce poskytuje slevu 20%.

 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS nejlepším servisním střediskem IBM ::...  
     
 
 

V zájmu zvýšení kvality servisu mobilních počítačů IBM ThinkPad přistoupila IBM k rozdělení dosavadních servisních středisek do dvou skupin – Servisní centrum a Servisní sběrné místo.

Společnost ITS a.s. byla zařazena do skupiny „Servisních center“ a je oprávněna provádět veškeré záruční i mimozáruční opravy mobilních počítačů IBM ThinkPad.

Na základě dlouhodobého auditu IBM prováděného v jednotlivých „Servisních centrech“ bylo „Servisní centrum“ společnosti ITS vyhodnoceno jako nejlepší v ČR.

Potvrzuje se tím správnost dlouhodobé strategie společnosti ITS při budování kvalitního servisního centra, které je zabezpečeno nejen materiálně, ale i špičkově vyškoleným technickým personálem s dlouholetými zkušenostmi.

 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS byla oceněna jako IBM partner roku 2001::...  
     
 
 

Společnost IBM Česká republika předávala 11. února 2002 v Kongresovém centru ocenění business partnerům za rok 2001. Firma ITS byla oceněna jako IBM partner roku 2001 hned ve třech kategoriích, a to v kategorii "IBM SW partner", "Nejvíce prodaných PC" a "Inovativní řešení na IBM software".

 

 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  LPAR na iSeries v zajetí Linuxu
Společnosti IBM a ITS uvedly nové Linuxové řešení
::...
 
     
 
  Praha, 3. 12. 2001 - Společnosti IBM a ITS představily nové linuxové řešení určené pro budování firemních sítí a e-business infrastruktury. Podstatou oznámení je nasazení operačního systému Linux na IBM eServer iSeries, s podporou stavového firewallu, Lotus Notes či Web-Sphere aplikačního serveru.

Nové modely serverů iSeries obsahují procesory S-STAR, jež podporují funkce, které umožňují definovat logické oddíly (Logical Partition - LPAR). Pomocí těchto logických oddílů lze jeden server rozdělit na několik "oddělených" logických serverů. Toto řešení je nejen velice výhodné, protože umožňuje současné nasazení různých operačních systémů, ale také levnější, než v případě nasazení několika fyzických serverů.

V současné době umožňuje logický oddíl současný běh operačních systémů OS/400 a Linux. Podpora OS/400 je stejná, jako při běžné konfiguraci serverů s jediným operačním systémem. Linux je zde spouštěn v plné míře nativně a chová se jako by byl instalován na zcela odděleném počítači, často ke svému běhu nevyžaduje žádný další samostatný hardware.

Uvedené možnosti předurčují toto řešení pro budování firemních sítí nebo k nasazení aplikačních či datových serverů. Velkou výhodou je možnost zvládnutí kompletní firemní agendy pomocí jediného serveru, což minimalizuje náklady na údržbu.

Součástí představeného řešení je i podpora stavového firewallu se systémem detekce průniku (Intrusion Detection Systém) a možností definice virtuálních privátních sítí (IP VPN), poštovního a webového serveru, dalšího logického oddílu OS/400 s nativní podporou Lotus Notes či WebSphere aplikačního serveru. Tato část je ve virtuální demilitarizované zóně a přístupná z Internetu. V intranetové části je umístěn aplikační server s programem Samba, který simuluje souborový server s OS Windows a běžnými kancelářskými aplikacemi. Najdete zde i další oddíl s operačním systémem OS/400, který lze využít například pro intranetové aplikace nebo vývoj.

Počet logických oddílů je dán fyzickou konfigurací serveru a obecně platí možnost vytvoření až čtyř oddílů na procesor. Čas procesoru je pak sdílen mezi oddíly, stejně tak i disková kapacita a systémová paměť. Nastavení je možno dynamicky měnit a přizpůsobit ho tak potřebám zákazníka.

Nasazením tohoto nového řešení získá zákazník možnosti bezpečné prezentace a komunikace na straně Internetu (firewall, e-mail, web, aplikační server) a současně i zabezpečení firemní sítě (intranetu), ve které je možno používat souborový server, kancelářský software a navíc interní oddíl s OS/400 pro interní aplikace či firemní vývoj. Systém má jednotnou údržbu, včetně zálohování a lze ho kompletně spravovat vzdáleně.

 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS a TESCO Europe podepsaly kontrakt na SW eBDX::...  
     
 
  Systém eBDX (electronic Business Document eXchange) byl vybrán společností TESCO Europe jako strategický produkt pro komplexní řešení elektronické výměny dokumentů. Systém bude zabezpečovat elektronickou výměnu všech obchodních dokumentů (objednávek, faktur, stavů skladů apod.) mezi společností TESCO a jejími dodavateli v zemích Střední Evropy (Maďarsko, Polsko, Slovensko, Česká republika).

V současné době se nachází systém eBDX v etapě implementace v Maďarské republice. Systém eBDX vnáší do prostředí velké mezinárodní obchodní organizace robustní a škálovatelné technologie IBM e-infarstructure.
 
     
 
 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
  ITS 10 let na trhu informačních technologií::...  
     
 
  Společnost ITS oslavila 10 let na trhu informačních technologií. Po celou dobu své působnosti patří k předním obchodním partnerům IBM v České republice, se kterou úspěšně spolupracuje v oblasti vývoje aplikačního software, e-business aplikací, servisu a obchodu. Jednou z důležitých aktivit společnosti ITS je vývoj a implementace vlastních programových řešení, určených pro agendy obchodně-ekonomické, výrobní, kancelářské a elektronický obchod.
 
     
  zpět nahoru  
 
 
     
     
     
  ITS a.s.
Vinohradská 184
130 52  Praha 3
Tel.: +420 267 310 605


© ITS a.s. 2002 :: All rights reserved